кнопка запису

Ми НЕ починаємо ортодонтичного лікування без 5-ступеневої ортодіагностики

Ортодонтичне лікування складається з трьох базових етапів:

 1. Ортодіагностика.
 2. Ортодонтичне лікування.
 3. Заходи для збереження результату ортодонтичного лікування.

Попри те, що кожен з цих етапів є важливим, без комплексної діагностики правильне та вдале ортодонтичне лікування й, відповідно, отримання бажаного результату не є можливими.  Ретельно проведена діагностика – запорука правильно поставленого діагнозу і, як наслідок, отримання потрібного результату лікування.

Наведемо простий приклад: Ви звертаєтеся до свого терапевта з певними скаргами на стан здоров’я. Ви очікуєте, що перед призначенням лікування він проведе обстеження, скерує на аналізи, уважно вислухає та проаналізує скарги. Але після 20 хвилин спілкування, Вас одразу скеровують купувати якісь препарати або лягати на операційний стіл. Мабуть, це викликає певні підозри.

Так само під час ортодонтичного лікування. Якщо на першому ж візиті ортодонт одразу готовий встановити брекет-систему чи елайнери і переконує Вас в цьому, рекомендуємо вислухати думку ще одного фахівця. Адже без ретельно проведеної діагностики, на жаль, Ви не тільки не зможете отримати бажаний результат тривалої дії, а ще нанести серйозну шкоду власному здоров’ю – неправильне ортодонтичне лікування може привести до проблем із суглобами, хребтом, зміщення щелеп, стирання та псування зубів тощо.

З яких етапів складається ортодіагностика та для чого ортодонту отримана інформація?

 1. Огляд та консультація.

На етапі консультації будуються довірливі стосунки між лікарем і пацієнтом. Збір анамнезу повинен відображати реальну картину здоров’я пацієнта, пацієнту не варто соромитися чи боятися ставити запитання лікарю. Кваліфікований лікар завжди вислухає пацієнта, проаналізує його запит і підтвердить або спростує якусь інформацію, навівши вагомі аргументи.

 1. Фотопротокол.

Не дивуйтеся, якщо ортодонт робить фотографії Ваших зубів зі всіх можливих ракурсів і на кожному етапі лікування. Ведення фотопротоколу має подвійну користь:

 • лікар за допомогою фотографій може оцінити характеристики обличчя: лінію усмішки, його гармонійність, пропорційність та симетричність, а також патологію прикусу. Ведення фотопротоколу дає лікарю можливість оцінити хід лікування, його динаміку;
 •  пацієнт зможе порівняти свої результати «До» і «Після».
 1. Рентгенологічне обстеження.

Як ми вже зазначали – важливою складовою діагностики є рентгенологічне обстеження. В нашій клініці можна отримати прицільні та панорамний знімки зубів, а також комп’ютерну томографію.

Але, крім знімків ротової порожнини, нам необхідна комп’ютерна томографія голови, яка дозволить комплексно підійти до аналізу стоматологічного здоров’я пацієнтів і в цілому до його організму.

Ретельне рентгенологічне дослідження гарантує прогнозування стабільного естетичного та функціонального результату лікування зубощелепної системи. Завдяки рентген-діагностиці та КТ голови лікар-ортодонт:

 • оцінює будову черепа;
 • визначає співвідношення щелеп;
 • розрізняє аномалії прикусу;
 • оцінює кісткову тканину;
 • оцінює та аналізує розташування зубів та нахил коренів;
 • може побачити збільшення аденоїдів, яке теж впливає на порушення прикусу;
 • оцінює тип росту пацієнта (перед дитячим ортодонтичним лікуванням);
 • планує вірне позиціонування брекетів/елайнерів.

Після проведення всіх математичних розрахунків на основі рентген-знімків ортодонт прогнозує кінцевий результат лікування.

Важливо: без коректно проведеної повної ортодіагностики лікар не зможе поставити діагноз і, як наслідок, провести якісне ортодонтичне лікування.

 1. Сканування зубів та виготовлення моделей.

Їх виготовляють для того, щоб вирахувати розміри зубів й передбачити дефіцит місця для правильного їх позиціонування. За допомогою моделей ортодонт визначає ширину і довжину зубних рядів для розуміння фізіологічних можливостей  розширення зубних рядів, величини переміщень зубів тощо.

 1. Презентація плану лікування на розширеній консультації.

Обговорення плану лікування на основі проведеної ортодіагностики, визначення необхідного й альтернативних планів лікування – стратегічно важлива складова ортодонтичного лікування. Важливо, щоб кожен крок лікаря був зрозумілий для пацієнта. Тому повторимося: не бійтеся ставити запитання. Лікарі клініки RIKOTA детально розповідають про етапи лікування, орієнтовну тривалість, очікувані результати, особливості ретенційного періоду.

Функціональна діагностика - у більшості клінічних випадків необхідний інструмент для правильного прогнозування ортодонтичного лікування

Доволі часто пацієнти, які наважуються на лікування брекетами, думають тільки про вирішення естетичної проблеми. Але під час огляду, збору анамнезу та інших обстежень виявляються ще інші проблеми, що є значно серйознішими за естетичні:

 • «клацання» скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС);
 • дискомфорт під час відкривання рота;
 • больові відчуття в щелепах, м’язах обличчя, шиї, голови, СНЩС;
 • хропіння та апное;
 • важкість щодо знаходження зручного положення для нижньої щелепи.

В таких випадках фахівці клініки RIKOTA проводять додаткове обстеження – функціональну діагностику.

Функціональну діагностику проводить лікар-ортопед. При проведенні функціональної діагностики пацієнти мають можливість отримати повну інформацію про стан свого стоматологічного здоров’я, перспективи лікування, необхідність та послідовність майбутніх лікувальних маніпуляцій, можливі альтернативи лікування, варіанти подальшого розвитку подій у разі відмови від лікування.

Чому не можна ігнорувати дискомфорт або інші вищеназвані проблеми?

Тому що прихована проблема однозначно з часом проявиться сильніше і нанесе більшої шкоди здоров’ю.

 

Класифікація прикусу за Енглем – це світова єдина і загальноприйнята класифікація аномалій прикусу:

 1. ортогнатичний (спостерігаються мінімальні відхилення в фронтальній ділянці зубів);
 2. дистальний (нижня щелепа розташована позаду верхньої);
 3. медіальний (нижня щелепа виступає попереду верхньої).

Сплінттерапія як складова ортодонтичного лікування

Виготовлення і використання капи (шини) сплінт – це наступний логічний етап після проведення функціональної діагностики. Сплінттерапія – це лікувальне використання оклюзійних шин. В результаті впливу шини (капи) налагоджується робота щелепного суглоба, не стираються зуби, відновлюються пропорції обличчя, відновлюється якість мовлення.

Тривалість лікування – в середньому від 1 до 3 місяців.

Запишіться на прийом онлайн

Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.

записуйтеся онлайн

Телефонуйте нам

+38 093 170 39 99

Огляд ротової порожнини перед встановленням брекетів. Чому важливо пролікувати зуби перед ортодонтичним лікуванням?

Лікування брекет-системою – триває від 1 року. Будь-яка проблема з зубами, яка залишилася невирішеною (недостатня гігієна, карієс, не проліковані канали), в майбутньому може тільки посилитися. І разом з ортодонтичним лікуванням не те, що не принесе бажаний результат, а створить нові проблеми з зубами. Тому втручання стоматолога-терапевта відбувається практично в 100% випадків.

Також варто зазначити, що крім терапевтів, лікар-ортодонт співпрацює ще з кількома фахівцями:

– хірург (для видалення «восьмих» зубів при необхідності; для встановлення мікроімплантів);

– ортопед (проведення сплінттерапії);

– реабілітолог, остеопат (якщо необхідна робота з поставою, хребтом);

– ЛОР.

Ми завжди доносимо до наших пацієнтів, що ортодонтичне лікування – це не  «поставити брекети на зуби», а це означає – комплексний підхід фахівців різного профілю на чолі з ортодонтом, які працюють над створенням красивої і водночас здорової посмішки.

Ортохірургія та встановлення мікроімплантів як етапи ортодонтичного лікування

Що таке ортохірургія?

Це хірургічна операція, яка проводиться тоді, коли в пацієнта виявлені значні скелетні відхилення. Під час цієї операції відбувається корекція прикусу, а також створюється симетричний і гармонійний профіль. Ортогнатичний або щелепно-лицевий хірург для отримання потрібного результату за допомогою зміни кістки щелеп (укорочує, подовжує або зміщує).

 

Що таке мікроімпланти? Навіщо їх рекомендують встановлювати?

Не варто плутати мікроімпланти з традиційними дентальними імплантами. Другі – встановлюють для того, щоб вони замінили функцію кореня зуба. Мікроімплант – це гвинт, який вкручується в кісткову тканину верхньої або нижньої щелепи.

У мережі клінік RIKOTA команда ортодонтів проводить комплексне ортодонтичне лікування за новітніми міжнародними стандартами, яке вирішує не лише естетичні проблеми, а й функціональні проблеми щелепно-лицевої системи.

Запишіться на прийом онлайн

Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.

записуйтеся онлайн

Телефонуйте нам

+38 093 170 39 99
Ти з нами в instagram?

Instagram