кнопка запису

Що таке “хороша пломба”?

Пломбування зубів чи реставрація зубів – це один з найпоширеніших видів лікування зубів, його проводять в будь-якій стоматологічній клініці або кабінеті. Але як людині без медичної освіти або глибоких знань в стоматологічній сфері зрозуміти, що послуга була надана дійсно якісно, а пломба служитиме багато років?

Кожен пацієнт, обираючи клініку або стоматолога, опирається на певні критерії.
Для когось це репутація та відгуки, для когось – зручність розташування клініки, хтось звертається виключно через рекомендації, а хтось обирає найпривабливішу пропозицію з фінансової точки зору. Але кожен пацієнт прагне одного – отримати якісну послугу, результат якої буде довготривалим.

На що звернути увагу після лікування? 10 ознак якісної пломби (реставрації).

1. Наявність дискомфорту або больових відчуттів.
Пломба не повинна заважати, ви не маєте відчувати щось «чуже». Хороша пломба завжди добре відполірована. Інколи трапляється так, що пацієнт починає відчувати дискомфорт наступного дня або коли минає дія анестезії – це нормально. У такому випадку варто звернутися до лікаря для пришліфування пломби.  Щоб бути переконаними на всі 100%, що в пацієнта все гаразд, менеджери клініки RIKOTA завжди телефонують пацієнтам з питаннями про самопочуття після лікування.

2. Зовнішній вигляд.
Якщо стоматолог використовує сучасні та якісні пломбувальні матеріали і знає, що робить, то візуально пломба не має бути помітна, а також має мати ідеально відтворені фісури – рельєф зуба. Якісно виконана пломба – це ювелірна робота, адже стоматолог повинен не тільки видалити весь карієс, а ще й створити природну анатомічну форму зуба.

3. Контактний край.
Якщо пломба була встановлена добре, то їжа не повинна забиватися в міжзубні проміжки. Це легко перевірити за допомогою зубної нитки – вона не повинна дуже легко проходити між зубами.

4. Ізоляція.
Пломбування повинне відбуватися в сухому середовищі. Оскільки в ротовій порожнині багато вологи, лікар має ізолювати зуб від інших спеціальним матеріалом – кофердамом.

5. Термін служби.
Якщо стоматолог під час встановлення пломби дотримувався сучасних протоколів лікування, то пломба прослужить вам в середньому 3-5 років. Звісно, все залежить від клінічної ситуації, зруйнованості зуба, дотримання рекомендацій лікаря та способу життя. Для того, щоб слідкувати за здоров’ям зубів, важливо відвідувати стоматолога кожних пів року (а за індивідуальними рекомендаціями лікаря у окремих випадках – частіше). Також одним з важливих чинників тривалої служби пломби є професійна гігієна ротової порожнини перед процедурою пломбування.

6. Здорові ясна.
Протягом 1-2 днів після пломбування може бути невелике запалення –  це нормально. Але згодом ясна не мають кровоточити та мають відновитись до ніжно рожевого кольору.

7. Тривалість лікування.
Все залежить від рівня складності пломбування та ступеню ураження зуба карієсом. Проте якщо вам поставили пломбу за 15 хвилин – варто ретельно оглянути зуб і дослухатися до своїх відчуттів, чи нічого не заважає.

8. Вартість послуги.
Пломбування з якісних матеріалів і послуги висококваліфікованого стоматолога з великим досвідом роботи не можуть коштувати дешево. Здоров’я, зокрема зубів – це дійсно те, на чому не варто економити. Адже отримавши дешевшу, але не якісно виконану пломбу, яку через короткий час потрібно замінити, ви в результаті витрачаєте вдвічі більше часу і коштів.

9. Гарантії на пломбування.
Якщо клініка забезпечує високий рівень якості послуг, то обов’язково надає гарантію на проведене лікування. Середня гарантія на пломбування зубів – 1 рік, термін служби 4-6 років.

10. Рекомендації стоматолога.
Перед лікуванням стоматолог повинен детально розповісти, як відбувається процедура простою, зрозумілою для пацієнта, мовою, за потреби показати фото «до» та «після». Надання послуги не повинне завершуватися у стоматологічному кабінеті. Після лікування ви маєте отримати рекомендації по догляду за зубами, інформацію про регулярність відвідувань стоматолога, підбір засобів догляду за ротовою порожниною. У планових контрольних оглядах мають бути зацікавлені обидві сторони – клініка, щоб перевірити стан здоров’я ротової порожнини зубів пацієнта, і пацієнт – щоб надовго зберегти здорову усмішку.

Чому варто звернутися до стоматологів клініки RIKOTA для встановлення пломби?

1. Ми використовуємо виключно найякісніші на ринку стоматології матеріали.
2. Лікарі клінік RIKOTA постійно вдосконалюють свої професійні навики, вивчають інноваційні протоколи лікування та застосовують їх в роботі.
3. Ми працюємо над тим, аби забезпечити максимальний сервіс турботи – ми завжди поцікавимося вашим самопочуттям, нагадаємо про плановий огляд в стоматолога. Наш основний результат – здоровий та задоволений пацієнт.

    надіслати
    Ти з нами в instagram?

    Instagram