кнопка запису
УКР

Чи є ідеальний стандарт усмішки, який підходить для всіх?

Встановлюють вініри зазвичай для того, аби змінити свою усмішку, щоб виглядати та почуватись красивіше та впевненіше. Ідеального стандарту не буває. Є певні анатомічні особливості, від яких ми повинні відштовхуватись. Ми звертаємо увагу і на форму обличчя: овальне, квадратне, видовжене тощо, і на стать, і на вік й інші особливості.

 

Чи варто встановлювати вініри, якщо зуби здорові, але їх форма чи колір не влаштовують?

Я звик працювати завжди за показами та протоколами. Одним із показів до встановлення вінірів є тріщини емалі, стертість зубів, демінералізація, зміни у кольорі. Показом також є те, що людина не комфортно себе почуває з тою усмішкою, яка в неї є.

 

Перед встановленням вінірів потрібно носити брекети?

Все залежить власне від показів і від прикусу. Є багато випадків, коли можна встановити вініри і не потрібно якихось додаткових маніпуляцій. Але насправді це буває не часто. Якщо є певні проблеми з прикусом, вони мають бути виправлені  – тоді однозначно потрібна ортодонтія. Чи, для прикладу, якщо зуби досить розвернуті, щоб втручання у процесі встановлення вінірів було мінімальним, також потрібно звертатись спершу до ортодонта.

 

 Чи можна виправити прикус вінірами?

Якщо є незначна зміна положення чи стертість зубів і якщо встановлювати 28 вінірів – тоді в певній мірі можна виправити прикус. Якщо це глобальніші проблеми та є відсутність зуба – тоді однозначно спершу потрібна ортодонтія.

 

Вініри та люмініри – в чому різниця? Люмініри – це краще?

Різниця тільки у назві. Люмініри – це запатентована назва в одній із лабораторій США. У нас люблять називати люмінірами вініри. Але насправді вони нічим не відрізняються – це той самий матеріал, те ж саме виготовлення і та сама фіксація.

 

Результат виконаної роботи.

Як сильно спилюють зуби під час встановлення вінірів? Чи можна при бажанні зняти вініри і ходити зі своїми зубами?

Залежно від ситуації та від кінцевого результату, який ми очікуємо. Якщо все гаразд і потрібно відновити довжину, змінити тон чи перекрити тріщини – тоді не потрібно багато спилювати. На жаль, це досить рідкі ситуації. Але бувають і такі випадки, що можна встановити вініри, взагалі не чіпаючи зубів. У середньому товщина коливається від 0.2 – 1 мм. Дуже рідко буває, що необхідно спилювати більше. Якщо зуби спилювались хоча б на 0,2 чи 0,3 мм – зняти вініри і ходити в такому вигляді не можна. Просто при потребі можна замінити вініри на нові.

 

Наймолодший та найстарший пацієнт, якому встановлювали вініри?

Наймолодший мій пацієнт – 19-річна дівчина, яка спершу чемно відходила ортодонтичне лікування, по прикусу все було гаразд, та у неї була гіпоплазія і плями на зубах, які естетично їй не пасували. Пацієнтці це не подобалось, вона хотіла найсвітліші зубки. Ми виготовили й встановили 20 одиниць вінірів у кольорі bleach. Пацієнтка залишилась щасливою.

Найстарший мій пацієнт – 70 років. Ми встановлювали вініри на верхню щелепу, тому що була сильна стертість зубів і пацієнт хотів відновити зовнішній вигляд та функцію зубів.

 

Хто частіше ставить вініри? Жінчи чи чоловіки?

Ставлять вініри мабуть 60% на 40% в сторону жінок. Жінки більше звикли за собою доглядати.

 

Чи можна поставити 4 вініри і змінити усмішку? Чи потрібно 28?

Часто достатньо 4 вінірів, щоб кардинально змінити усмішку. Тільки потрібно розуміти, що ті 4 вініри будуть виготовлятись у колір решти зубів, які є в ротовій порожнині.

Тому часто перед такими процедурами ми рекомендуємо робити відбілювання, щоб був кращий ефект. 28 вінірів частіше використовуємо тоді, коли є певні проблеми з прикусом, стертість, занижена висота.

 

Скільки часу «живуть» вініри?

Служать вініри фактично від 15 років і більше. Коли встановлюються усі 28 вінірів і у пацієнта хороший прикус – не так часто потрібна заміна. Але необхідно пам’ятати про обов’язкові огляди у стоматолога раз у пів року, щоб слідкувати, чи все гаразд.

 

Вініри.

⁃          Дуже білі вініри – це красиво?

Межа краси в кожного різна. Особисто мені дуже білі вініри не дуже подобаються. Я прихильник світлих, але природнього кольору. В кожного поняття краси є різним.

Для мене здорова усмішка – це коли ясна залишаються рожевими, немає жодних запальних процесів, людина повноцінно харчується і не має жодних проблем з вінірами. А чи будуть вони білосніжні, чи менш білі – тут залежить, кому які пасують. При виготовленні вінірів ми завжди відштовхуємось від побажань пацієнтів.

 

⁃          Чи можна встановити вініри за один візит?

Тут залежить від багатьох чинників: чи потрібні додаткові маніпуляції в плані ендодонтичного лікування, чи потрібна певна імплантація, якщо є відсутність зуба, чи потрібне ортодонтичне лікування. Якщо вже все підготоване для встановлення вінірів, то час виконання роботи становить від 7 до 20-ти днів, залежно від ситуації.

 

⁃          Перед встановленням вінірів ти записуєш голос пацієнта. Для чого це робиться?

Є певні звукові проби для того, щоб побачити анатомічні моменти власне в усмішці, в зубах. Я завжди прошу пацієнтів повторювати за мною певні звуки. Наприклад, протяжний звук «і» прошу повторювати для того, щоб побачити ширину усмішки пацієнтів і довжину центральних різців. Звук «ссссс…», прошу повторювати, щоб знати, чи майбутні вініри, які ми одягнемо, не будуть задовгими для пацієнта, чи буде добре він розмовляти, чи не буде «шипелявити». Ми порівнюємо це на власних зубах, тимчасових та, у кінцевому результаті, уже на вінірах для того, аби переконатись, чи все гаразд. Плюс на відео легше добитись усмішки від пацієнта ?

 

⁃          Якщо я прийду з фото ідеальної усмішки, ти мені зробиш таку?

Я досить часто прошу пацієнтів скинути мені фото усмішки своєї мрії для того, щоб ми із зубним техніком розглянули, чи буде личити ця усмішка пацієнту і щоб технік мав розуміння, в яку сторону рухатись. Це допоміжна опція, у нас є можливість відтворити те, що на фото,  не на усі 100%, адже не завжди анатомічно це можливо.

Жіночі посмішка.

⁃          Чи можна за допомогою вінірів змінити форму обличчя?

Якщо у пацієнта занижений прикус, тобто коли сильно стерті зуби – нижня третина обличчя вкорочена. І коли ми зробимо тотальну реабілітацію і піднімемо прикус за допомогою вінірів – тоді обличчя буде більш видовженим. Якщо це питання лише зміни кольору, то воно суттєво на форму обличчя не вплине.

 

⁃          Чи видає усмішка вік людини?

З віком відбуваються певні зміни в зубощелепній системі, у тому числі стертість, тріщини, зміни в кольорі. Вгадати вік пацієнта по зубах не завжди можливо, але зазвичай можна відрізнити, усмішка це старшої чи молодшої людини. Можу сказати із впевненістю – за допомогою вінірів ми можемо відтворити молоду красиву усмішку.

 

⁃          Чи відрізняються стандарти виготовлення вінірів для чоловіків і жінок? Ідеально білі та рівні вініри – це показник якості?

Технічні моменти виготовлення вінірів ніяк не відрізняються між чоловічими та жіночими, але вигляд самих вінірів однозначно відрізняється. Жінки переважно хочуть світліші вініри, у них більш заокруглені форми зубів, у чоловіків – більш прямі.

 

⁃          Які технології для встановлення вінірів використовують у клініці RIKOTA?

Ми маємо один з найсучасніших 3D принтерів і внутрішньоротові сканери для моделювання та 3D фрезерування вінірів, за допомогою певних програм ми протягом декількох хвилин можемо, зробивши фотографію, показати пацієнту, які майбутні зуби він може отримати. Це дуже мотивуючий момент і пацієнт, не робивши жодних втручань, може побачити майбутню усмішку.

 

⁃          Чи боляче встановлювати вініри?

В стоматології залишилась одна болюча річ – це анестезія. Якої теж можна зараз позбутись, замінивши на лікування у стані седації, що ми досить часто зараз використовуємо, коли робимо підготовку під вініри і їх фіксацію.

Можна робити ці процедури і без седаціі, проте це досить довго за часом і не кожному пацієнту комфортно вилежати у кріслі до 8 годин. Ну і постійні підколювання анестезії можуть бути не дуже приємними.

Після фіксації може бути певний дискомфорт в місцях уколів, можуть турбувати ясна, може бути певний час незначна чутливість, яка швидко проходить. Больових відчуттів, які б не дозволяли працювати чи мучили пацієнта, нема. Мусить пройти певний час адаптації у плані розмови та кусання, у кожного це індивідуально.

Якщо тебе цікавить детальніша інформація, запрошую на консультацію. З повагою, Руслан Музика

Записатися на прийом

    надіслати