Дитяча стоматологія

Дитяча стоматологія

Записатися на прийом

Без болю та страху знайомимося із дитячим стоматологом

Похід дитини до стоматолога – це важлива подія, особливо, якщо малюк відвідує стоматолога вперше. Головним завданням лікаря є створення позитивної атмосфери, спрямованої на подолання страху перед оглядом та лікуванням. Добрий дитячий стоматолог – це не лише відмінний фахівець, а й хороший психолог! Стоматологічна клініка РІКОТА / RIKOTA проводить лікування найменших пацієнтів за спеціально розробленою програмою „Рікотасик”, що спрямована на індивідуальний підхід, тісний контакт та швидку адаптацію малюка. Наші лікарі завжди готові показати дитині інструменти та пояснити їхнє призначення в цікавій, доступній ігровій формі. Маленькі непосиди будуть в захваті від фруктових полоскань та цікавих подарунків. Все обладнання, лікувальні та знеболювальні препарати орієнтовані на дитячий організм, враховуючи особливості фізіології та психології діток.

Лікувати молочні зуби потрібно!

Дуже часто батьки задумуються – чи варто лікувати молочні зуби, адже вони тимчасові. Наша відповідь однозначна: лікувати молочні зуби необхідно, оскільки від стану молочних зубів залежить, чи будуть здоровими постійні зуби Молочні зуби мають таку ж структуру, як і постійні, свої нерви та канали. І якщо у молочному зубі інфікуються нерви, то інфекція може потрапити через канали до зачатка постійного зуба, що приведе до неприємностей в майбутньому: постійні зубчики можуть прорізатися з різними пошкодженнями. Окрім цього, якщо вчасно не провести лікування, є можливість втратити молочний зуб. А це може призвести до: порушення формування щелепно-зубної системи (інші молочні зуби зсунуться до пустого місця, а постійний зуб може прорізатися не в зубному ряді чи взагалі не прорізатися); порушення функції жування (бо не жують на сторону, де відсутній зуб).

Лікування карієсу у дітей

Від якісного лікування молочних зубів залежить здоров’я постійних зубів. Патологічний процес у твердих тканинах тимчасових зубів поширюється дуже швидко. Тому лише вчасне та ефективне лікування може стримати розвиток карієсу та його ускладнення. Причиною карієсу є бактерії, і виникає він через недостатню гігієну ротової порожнини. Карієс тимчасових зубів у дітей не може передаватися спадково, тому хибною є думка, що у дитини погані зуби через те, що такі ж були у дідуся або мами. Дуже часто діти взагалі не чистять зуби, або ж починають це робити занадто пізно, чи роблять недостатньо ретельно. Тому необхідно пам’ятати та дотримуватися простих рекомендацій: навіть молочні зуби потрібно чистити двічі на день, починаючи з моменту, коли прорізався перший зуб. Дитину треба привчити самостійно чистити зуби, проте дорослим рекомендовано дочищати зуби дітям до 12 років. Якщо ви помітили на зубах плями молочно-жовтого кольору – це перші ознаки карієсу молочних зубів, і такі зуби вже треба лікувати. А якщо плями почорніли – це ознака того, що у зубі вже є порожнина, і слід терміново звернутися до стоматолога. Адже чим швидше почати лікування карієсу у дітей, тим швидшою та дешевшою буде процедура. Майже 80% наших маленьких пацієнтів звертаються до нас вже з пульпітом молочних зубів. Це вчасно не поліковані від карієсу зуби, в яких вже потрібно лікувати канал. Тому не варто відкладати візит до стоматолога, регулярно проходьте контрольні огляди та ретельно чистіть зуби.

Лікування зубів у дітей під загальним наркозом

Кваліфіковані спеціалісти стоматологічної клініки РIKOTA / RIKOTA завжди знаходять індивідуальний підхід до кожного маленького пацієнта. Проте інколи бувають випадки, коли потрібно проводити лікування зубів у дітей під загальним наркозом. Наркоз для дітей в стоматології застосовують, щоб не травмувати дитину фізично і психологічно під час лікування, якщо дитина не хоче йти на контакт з лікарем, плаче та виривається. У стоматологічній клініці РІКОТА / RIKOTA наркоз для дітей при лікуванні, як правило, використовують у випадку глибоко уражених трьох і більше зубів. Знеболення відбувається внутрішньовенно і дитина вводиться у стан сну. Загальне знеболення проводять лише дітям старше 3 років. Якщо дитина не йде на контакт, має багато уражень, але є молодшою цього віку, ми рекомендуємо зачекати 2-3 місяці. На цей проміжок часу ми призначаємо лікувальний гель та рекомендуємо періодично приходити на огляд, щоб малеча звикала до стоматологічного кабінету та лікаря. У цьому віці дитина швидко змінюється та стає більш свідомою, і після 2-3 легше йде на контакт. Знеболення дітей проводить кваліфікований лікар-анестезіолог, використовуючи при цьому лише високоякісні препарати. Для отримання детальнішої інформації рекомендуємо записатися на консультацію до наших фахівців.

Видалення тимчасових (молочних) зубів

Як правило, молочні зуби випадають самі, проте інколи трапляються випадки, коли їх доводиться видаляти. Кваліфіковані дитячі стоматологи клініки РІКОТА / RIKOTA, що працюють за спеціально розробленою програмою дитячої стоматології „Рікотасик”, мають індивідуальний підхід до кожного маленького пацієнта, щоб провести видалення молочного зуба лише під локальним знеболенням, без необхідності застосовувати загальний наркоз. Видалення молочних зубів необхідне у тих випадках, коли тимчасовий зуб дуже зруйнований, і є загроза ураження зачатка постійного зуба або ж коли не розсмоктався корінь. Під час жування відбувається амортизація зуба, і корінь молочного зуба стирається (цей процес називається резорбція). У випадку, коли функція жування порушена, резорбція не відбувається або відбувається дуже повільно. У такому випадку тимчасовий зуб може не випасти у потрібний час, і його потрібно видалити.

Фторування зубів

Фтор – найважливіший елемент, що відповідає за міцність наших зубів, як у ранньому віці, так і протягом всього життя. Ми пропонуємо процедуру фторування зубів як для дорослих, так і для маленьких пацієнтів. Фторування – це ремінарелізація зубної емалі, що є відмінною профілактикою карієсу, адже насичення зубів фтором робить їх міцнішими та стійкішими до впливу зовнішніх чинників. Відомо, що карієс молочних зубів прогресує значно швидше, ніж постійних, тому ми рекомендуємо процедуру фторування молочних зубів нашим найменшим пацієнтам! Під час роботи ми використовуємо білий лак Clinpro, який полімеризується за допомогою слини. Він містить іони кальцію, а при взаємодії з фтором укріплює емаль та сповільнює процес розвитку карієсу. Окрім цього, дана процедура може проводитися і для зняття чутливості зубів. Процедура фторування зубів проводиться після огляду, за рекомендацією лікаря та не має вікових обмежень. Після процедури потрібно дотримуватися порад лікаря, а саме не їсти протягом 2 години та не пити протягом 30 хвилин. По завершенню цього часу пацієнт знову може повертатися до звичного ритму життя.

Виправлення прикусу у дітей

6-7 років – найкращий період, аби показати дитину ортодонту. Якщо зубки Вашої дитини є нерівними, нахилені вперед (чи, навпаки, відхилені назад), при змиканні зубів спостерігається зміщення щелепи в сторону, між зубами наявні суттєві проміжки або ж вони розташовані дуже тісно, в ротовій порожнині наявні “лишні” зуби чи передчасно втрачено молочні зубки, візит до ортодонта є обов`язковим. Адже чим раніше почнеться виправлення прикусу тим більша ймовірність що лікування буде максимально ефективним.Вік від 6 до 12 років вважається оптимальним для початку ортодонтичного лікування, адже в цей час настає період змінного прикусу, коли молочні зуби змінюються постійними, і саме в цей час вже можна чітко побачити всі порушення прикусу у дитини. Заміна останніх молочних зубів відбувається у 10-12 років. У цей період ріст щелеп сповільнюється і місця для постійних зубів може не вистачати. Якщо в цей проміжок часу не звернути достатньої уваги на порушення, викликані сповільненим ростом щелепи, то вже в 13-14 років зуби почнуть скупчуватись і викривлятись. Для дітей шкільного віку можуть застосовуватись як трейнери, знімні апарати (пластинки), так і брекети – незнімна ортодонтична техніка. Детальніше про лікування брекетами за посиланням.

Дитячі стоматологи клініки РІКОТА / RIKOTA

Тараз Музика Вікторія Коваль Олена Ярошенко Ярина Низ На наших сторінках у соцмережах Ви можете знайти багато відгуків та кейсів лікування: : instagram facebook #рікотасик Також у нас Ви можете придбати засоби для догляду за ротовою порожниною

Ціни на дитячу стоматологію

 • Консультація

  350.00 ₴
 • Мінералізація зубів

  600.00 ₴
 • Покриття фторлаком (1 зуб)

  120.00 ₴
 • Гігієна тимчасових (молочних) зубів

  500.00 ₴
 • Психоемоційна підготовка дитини

  420.00 ₴
 • Пломбування тимчасового (молочного) зуба

  850.00 ₴
 • Ендодонтія тимчасового (молочного) зуба

  700.00 ₴
 • Лікувальна пластина

  7000.00 ₴
 • Брекет-система металева (1 щелепа)

  12900.00 ₴
 • Супровід анестезіолога (дитячий)

  4500.00 ₴
 • Видалення тимчасового (молочного) зуба

  250-500.00 ₴
 • Ремінералізуючий засіб GC Tooth Mousse

  450.00 ₴
 • Ополіскувач-індикатор зубного нальоту Plaque Agent

  380.00 ₴
 • Дитяча електрична щітка Oral B Stages Power Cars

  700.00 ₴
 • Дитяча електрична щітка Oral B Stages Frozen

  700.00 ₴